Media

Książka „ Australia . Ścieżkami snu” wychodzi poza ramy reportażu podróżniczego. To zaproszenie w podróż nie tylko po australijskiej ziemi i jej zakątkach, ale też w głąb ludzkiej natury i duszy.

Anna Korzeniowska: Nie możemy odwrócić się od swoich korzeni, nie możemy zatracić więzi z naturą. Każdy z nas nosi w sercu pieśń Aborygena, którą przekazuje dalej innym pokoleniom. Każdy jest dziedzicem naszych przodków.

Można podróżować w głąb siebie i podróżować fizycznie, ale jedno jest pewne: każda podróż poszerza naszą świadomość na tematy ważne dla nas samych i dla całego świata (…)

Australia. Ścieżkami snu”to fascynująca opowieść o kulturze, historii i duchowości Aborygenów, która zmusza do refleksji nad własnym życiem i miejscem w świecie. To nie tylko podróżnicza opowieść o odległym kontynencie, ale przede wszystkim filozoficzna wędrówka przez labirynt ludzkiej duszy i natury.

Mądre słowa, piękne zdjęcia, ważne emocje oraz moc zaskakujących ciekawostek i faktów… – to wszystko wypełnia sobą ponad 200 stron książki „Australia. Ścieżkami snu”, której odkrywanie jawi się nam jako fascynująca podróż w czasie, przestrzeni i w duszy człowieka, gdyż uwierzcie mi na słowo, iż nie jest możliwym przejście obok tej historii w sposób obojętny, pozbawiony wzruszeń i mocnych przeżyć.

Zdjęcia ze spotkania autorskiego, które odbyło się  w ramach Festiwalu Literatury Podróżniczej Dalej! w Łodzi. Spotkanie było poświęcone  książce Australia. Ścieżkami snu.

Zdjęcia z  prelekcji o Australii w Południku Zero w Warszawie.